ODEFIRE TURKIYE'NIN EN KALITELI YANGIN DOLAPLARI


ODES

 

Sprinkler
Vanalar
Gazli Sondurme
Yangin Pompalari
Yangin Algilama ve Ihbar
Kopuklu Sondurme
Davlumbas Sondurme
Yivli Kaplin Baglantilari
Yangin Kapilari
Yangin Damperleri
Yangin Dolaplari
Anasayfa Odes Urunler Email Linkler

 

DAVLUMBAZ SÖNDÜRME SİSTEMLERİ

4

Sıvı Kimyasal Söndürücü

4

Mekanik Kontrol Paneli

4

Silindir Haznesi

4

Basınçlandırma Ünitesi

4

Nozullar

4

Manuel Boşaltma Kolu

4

Algılama Ünitesi

 

 

 

 

g

Sıvı Kimyasal Söndürücü

 

Davlumbaz söndürme sistemlerinde, söndürücü olarak özel bileşimli sıvı kimyasal olan Ansulex kullanılmaktadır. Sıvı kimyasal, silindir haznesi içerisinde bulunmaktadır. Borulama sistemi vasıtası ile ortama baoşalması için itici bir gaz tarafından tahrik edilmesi gerekmektedir. Davlumbaz içi, mutfak cihazları ve baca çıkışlarına püskürtülerek tam bir koruma sağlanmaktadır. 1.5 galon ve 3 galonluk kaplar içerisinde ithal edilmektedir.

 

 

 

g

Mekanik Kontrol Paneli

 

Sistemin merkezidir. Kontrol paneli içesinde, silindir haznesi içerisinde sıvı söndürücü, basınçlandırma ünitesi, tahrik elemanları ve dedeksiyon mekanik bağlantılarının yapıldığı boşaltma ünitesi mevcuttur.

 

 

 

g

Silindir Haznesi

 

Sıvı kimyasalın depolandığı çelik kaptır. Sıvı kimyasalın itilmesi için, basınçlandırma ünitesi ile arasında pnömatik bir baplantı elemanı vardır. 1.5 galon ve 3 galonluk iki tipi mevcuttur.

 

 

 

g

Basınçlandırma Ünitesi

 

Sıvı kimyasalın, silindir haznesi içerisinden borulama sistemi vasıtası ile ortama baoşalması için tahriki sağlayan ve içerinde çeşitli gazlar olan basınçlı çelik kaptır. Sistem kapasitesine göre tipi ve içerdiği gaz değişmektedir. Genellikle itici gaz olarak CO2 ve N2 kullanılmaktadır.

 

 

 

g

Nozullar

 

 

Sıvı kimyasalın söndürme yapılan ortama boşalması ve gerekli açı ve yoğunlukta deşarj olması için kullanılan özel imalat çelik malzemedir. Nozulların çeşitleri şöyledir: 1/2N, 1N, 3N, 1W, 2W, 230, 245, 260, 290. Her nozulun kullanım alanları farklıdır. Baca, davlumbaz içi, fritöz, ocak, fırın, kızarma makinesi, kuzine ... Hepsi ayrı tip nozullar vasıtası ile korunmaktadır

 

 

 

 

g

Manuel Boşaltma Kolu

 

 

Sistemin el ile boşaltılması amacı ile kullanılmaktadır. Mekanik kontrol paneline çelik tel vasıtası ile bağlıdır.

 

 

 

 

g

Algılama Ünitesi

 

 

Yangın algılama ünitesi olarak; mekanik, ergir lehim dedektörler kullanılmaktadır. Dedektörler gergin bir çelik tel vasıtası ile mekanik kontrol paneli algılama hattına bağlıdır. Bulundukları mahal belli bir sıcaklığa çıktığı anda, lehim ergir ve tel boşalır. Telin gerginliğinin gitmesi sonucu boşaltma tahrik ünitesi devreye girer.

 

ODES

ORTADOĞU ELEKTRİK ELEKTRONİK ve YANGIN KORUNUM SİSTEMLERİ LTD. ŞTİ.

Yukarı Dudullu Mah. Çetin Cad. Nurettin Duman Sok. No:3 Kat:2 / D:5 Kat:3 / D: 7-8 Ümraniye / İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel: 90 216 526 49 13 PBX(5 Hat) ...... Fax: 90 216 526 52 50 ...... e-mail: odes@odes.com.tr