ODEFIRE THE BEST FIRE HOSE CABINETS OF TURKEY


 

 

 

 

 

Anasayfa Odes Urunler Email Linkler

 

GASEOUS EXTINGUISHING SYSTEMS

4

FM 200 Gaseous Extinguishing Systems

4

ARGONFIRE Gaseous Extinguishing Systems

4

CO2 Gaseous Extinguishing Systems

4

FE 13 Gaseous Extinguishing Systems

4

NAF S III Gaseous Extinguishing Systems

4

Water Mist Extinguishing Systems

4

Extinguishing Gases Table

 

 

 

g

FM 200 Gaseous Extinguishing Systems

 

FM 200 extinguishing agent is a clean gas widely accepted as substitude to halon and produced by Great Lakes company.It is effective in the protection of electrical and electronics hazards which have found people.FM 200 removes heat energy from the fire to the extent that the combustion reaction cannot be sustained.In addition there is a chemical extinguishing action present with FM 200 .Trace amounts of free radicals are released in the fire and these ultimately inhibit the chain reaction of combustion.By the means of the hydraulic calculation that we have are performed systems by our design engineeers.This helps us to interfere the events immediately.

 

 

 

g

ARGONFIRE Gaseous Extinguishing Systems

 

İtalyan Vesta firması tarafından ortak üretilen inert gazdır. Özellikle narin elektrikli ve elektronik cihazların bulunduğu, insanlı mahallarde en etkin çözüm olarak kullanılmaktadır. ARGONFIRE söndürme yapılan ortamdaki bağıl oksijen yoğunlığunu, yangının sürmesi için gereken oksijen yoğunluğu seviyesinin altına düşürerek yangınları söndürmektedir. Ekipman ve hidrolik hesap programı VdS tarafından onaylanmıştır.

 

 

 

g

CO2 Gaseous Extinguishing Systems

 

Gazlı söndürme sistemlerinde kullanılan en eski ve en yaygın gazdır. Lokal uygulamalarda kullanılan tek gazdır ve özellikle kimyasalların bulunduğu mahallerde en etkin çözüm olarak kullanılmaktadır. Soğutma etkisinden dolayı narin elektrikli ve elektronik cihazların bulunduğu mahallerde, ayrıca boğma etkisinden dolayı insanlı mahallarde kullanılması sakıncalıdır. CO2 gazı, söndürme yapılan ortamdaki bağıl oksijen yoğunlığunu, yangının sürmesi için gereken oksijen yoğunluğu seviyesinin altına düşürerek yangınları söndürmektedir.

 

 

 

g

FE 13 Gaseous Extinguishing Systems

 

Dupont firması tarafından üretilen özel bir gazdır. Halon 1301 gazı alternatiflerinden biridir. FM 200 gazı gibi yangında önemli rol üstlenen kimyasal reaksiyonları kırma ve ısı enerjisini absorve etme özelliiği ile yangınları söndürmektedir.

 

 

 

g

NAF S III Gaseous Extinguishing Systems

 

North American Fire Guardian firması tarafından üretilen özel bir gazdır. Halon 1301 gazı alternatiflerinden biridir. CFC grubu bir gaz olduğu için Halon 1301 gibi kullanımı ve üretimi 2003 yılında duracaktır.

 

 

 

g

Water Mist Gaseous Extinguishing Systems

 

Suya yüksek basınç kazandırılarak, boşaltma nozullarının ince deliklerinden yararlanılarak, pulvarize edilmesi ve çok küçük damlacıklar halinde ortama boşaltılması ile elde edilir. Temiz gazlara benzer olarak, yangın kaynağındaki ısı enerjisini absorve etme özelliiği ile yangınları söndürmektedir. Son yıllarda kullanım alanları ve referansları artmış bulunmaktadır.

ODES